فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت: سیاسی

فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت:

علی بقایی فرمانده سپاه ناحیه همدان در جمع خبرنگاران ضمن محکومیت اقدام خبیث آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی اظهار کرد: این اقدام اوج خباثت آمریکا و ضعف و زبونی استکبار را نشان داد.

وی با بیان اینکه اقدام اخیر ترامپ باعث انسجام و وحدت تمام گروه‌های سیاسی در کشور شد گفت: ما هیچ گونه نگرانی در ارتباط با اقدامات آمریکا نداریم، زیرا آمریکا هیچ‌گاه نتوانسته و نخواهد توانست جبهه مقاومت را ضعیف کند.

فرمانده سپاه ناحیه همدان با بیان اینکه عمق‌بخشی انقلاب در خارج از مرز‌ها هر روز در حال افزایش است ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «از مردم، با مردم و برای مردم» است.

وی ادامه داد: سپاه تنها مجموعه‌ای است که پسوند «انقلاب اسلامی» دارد و براساس قانون در تمام حوزه‌ها به این نهاد ماموریت واگذار شده که دفاع از انقلاب و خدمت به مردم جزو اصلی‌ترین وظایف آن است.

بقایی با اشاره به اینکه حفظ دستاورد‌های انقلاب از وظایف اصلی سپاه است تاکید کرد: توجه به مباحث بصیرتی و معرفتی از دیگر اهداف این مجموعه به شمار می‌رود که به لطف خدا به خوبی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سپاه همواره بر مدار قانون و وظایف خود پیش رفته است تاکید کرد: به لطف خدا این مجموعه جهادی کارنامه درخشانی را از خود به یادگار گذاشته است.

اقدام جهادی و انقلابی سپاه در مناطق سیل زده کشور

وی در ادامه با اشاره به اقدامات جهادی بسیج در امدادرسانی در سیل اخیر چه در حوزه درون‌استانی و چه برون‌استانی گفت: در داخل استان از روز دهم فروردین‌ماه ماموریت کمک‌رسانی به مردم را انجام دادیم به طوری که تمام نیرو‌های سپاه پای کار بودند تا حداقل تلفات و آسیب‌ها را داشته باشیم.

بقایی از فعالیت ۲۰ هزار نفرساعت طی پنج روز برای مهار سیلاب خبر داد و گفت: در جریان مدیریت بحران هماهنگی لحظه‌ای با مسوولان دولتی و نیرو‌های خدمات‌رسان برای انجام بهتر خدمات انجام می‌شد.

وی با اشاره به وجود ۲۳ نقطه بحران‌خیز در همدان از مهار سیلاب در آن‌ها خبر داد و افزود: با این اقدام از تلفات نیروی انسانی جلوگیری شد.

فرمانده سپاه ناحیه همدان با بیان اینکه همدان جزو ۱۰ شهر پربارش جهان و سه استان پربارش کشور بود گفت: اگر مهار سیلاب در مناطق مختلف همدان به ویژه قاسم‌آباد، سولان و پشت بازار مبل مریانج انجام نمی‌شد مشکلات جدی ایجاد می شد.

نظرات