پوریا پورسرخ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان: سینما و تلویزیون

پوریا پورسرخ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

انتقادات وارد شده به «کیمیا» قابل احترام است، اما برای ساخت سریالی بی‌نقص در چنین ژانری مستلزم صرف چهار سال زمان است.
پوریا پورسرخ بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص مجموعه تلویزیونی «کیمیا» در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت: مجموعه تلویزیونی «کیمیا» یکی از آثار درخشان است که به خوبی مقاطع مختلف تاریخ معاصر را به تصویر کشیده و توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند.
 
وی افزود: با وجود اینکه «کیمیا» با حاشیه‌هایی از سوی مخاطبان و خبرگزاری‌هایی روبرو شده اما این نکته حائز اهمیت است که سال‌ها از انقلاب و فضاهای موجود آن روز می‌گذرد و بسیاری از بافت‌های شهری تغییر کرده است و این نکته سنجی‌های بی‌موردی که برخی از مخاطبان از سریال می‌کنند نیازمند چهار سال زمان برای ساخت اینگونه ژانرها است.
 
وی در خصوص زحمات و سختی‌های گروه طراح صحنه و کارگردانی کار اظهار داشت: تمام عوامل این مجموعه برای ترسیم و ایجاد فضاهایی قابل باور برای مخاطبان، بسیار تلاش کردند و اگر هم در برخی از صحنه‌ها شاهد نقاط ضعفی هستیم تنها به دلیل سختی کار و تغییر شرایط محیطی آن دوران در زمان حال است اما در نهایت تمامی نظرات مخاطبان قابل احترام است.
 
پورسرخ در مورد نحوه بازی و فضای متفاوتی که در آن به ایفای نقش پرداخته، تصریح کرد: شخصیت "آرش" که من در این مجموعه تلویزیونی بازی کردم از دشواری‌های خاصی برخوردار نبود و تنها سعی من برای به تصویر کشیدن تفکرات و اعتقادات خاص این نقش بود، چون مخاطب در ابتدا تصورش از این کارکتر، یک فرد به ذات با روحیات غربی و ضد انقلاب است و من تلاش کردم تا بر روی این تفکرات خط بطلان بکشم.
 
وی در خصوص فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی عنون کرد: فیلمنامه رکن اصلی یک پروژه است که خوشبختانه «کیمیا» از یک فیلمنامه منسجم و کامل برخوردار بود و هیچ یک از بازیگران برای فهمیدن نقش‌هایشان به مشکلی برنخورند و در کنار تمام این‌ها نویسنده کار تعامل بسیار خوبی با گروه داشت و اگر به مشکلی برمی‌خوردیم به درستی ما را راهنمایی می‌کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: در طی این دو سال در کنار تمام بازیگران و عوامل پشت صحنه زندگی کردم و خاطرات نابی از این همکاری برایم ثبت شد

نظرات