جانی‌ترین دشمنان ملت ایران که از اغتشاشات ذوق‌زده شدند سیاسی

جانی‌ترین دشمنان ملت ایران که از اغتشاشات ذوق‌زده شدند

 «ییسرائیل کاتز» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی

 «ییسرائیل کاتز»، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی از اغتشاشات پراکنده در برخی شهرهای ایران حمایت کرد و برای کسانی که به‌گفته وی «معترضان» هستند، آرزوی موفقیت کرد.

 «کاتز» که با یک رادیو اسرائیلی مصاحبه می‌کرد گفت: «اسرائیل دخالت نمی‌کند اما من مطمئناً برای مردم ایران در نبرد برای آزادی و دموکراسی آرزوی موفقیت می‌کنم».

سرکرده تروریست‌های منافقین

مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین در پیام تصویری که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد با سوءاستفاده از تجمع چندروزه اخیر برخی شهرهای تهران تظاهرات‌کنندگان را به آشوب و خشونت دعوت کرد.

سرکرده منافقین مدعی شد که اکنون زمان گسترش و جهش کانون‌های شورشی است؛ این در حالی است که این فراخوان توسط منافقین بیش از هر چیز نشان می‌دهد اعتراضاتی که قرار بود در انتقاد به اوضاع اقتصادی باشد، از مسیر خود منحرف شده است.

رژیم عربستان

 عربستان که یکی از دیکتاتورترین رژیم‌های جهان و منطقه به‌شمار می‌رود، روزنامه‌نگارها و شبکه‌های خبری حکومتی خود را برای پوشش گسترده اخبار اغتشاشات ایران و بعضاً تحریف اخبار، به‌صف کرده‌است. بررسیخبرگزاری تسنیم نشان می‌دهد کاربران در عربستان سعودی، بیشترین سهم را میان کاربران فضای مجازی برای دعوت مردم ایران به شرکت در تجمعات دارند.

نیکی هیلی، طلایه‌دار ایران‌ستیزی

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد  در توئیتر مدعی شد که با میلیون‌ها نفری که به‌زعم وی «تحت سرکوب هستند» ابراز همدردی و همبستگی می‌کند. وی مدعی شد که دولت ایران از سوی مردم آزمایش شده و ابراز امیدواری کرد که آزادی و حقوق بشر پیروز شوند.

هیلی در ماه‌های گذشته تندترین مواضع را علیه ایران اتخاذ کرده است. او در جدیدترین اقدام ضدایرانی خود  روز 23 آذر، در نشستی خبری کنار آنچه به‌ادعای وی بقایای موشک شلیک‌شده ارتش یمن به‌سوی عربستان سعودی بود ایران را به ارسال موشک به یمن و نقض قطعنامه‌های سازمان ملل متهم کرد.

او چندین بار با مقام‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرده و خواستار بازرسی از سایت‌های نظامی ایران شده است. هیلی همچنین موضوع چندین نشست سازمان ملل را که قرار بوده درباره اسرائیل برگزار شود به ایران تغییر داده است.

کاتن؛ نزدیک به تروریست‌های منافقین

«تام کاتن»، سناتور تندروی ضدایرانی و از مشاوران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نیز از جمله حامیان اغتشاشات بوده است. او که از جمله تهیه‌کنندگان طرح‌های ضدایرانی در مجلس سنا علیه ایران و از مخالفان برجام است در توئیتی نوشت که آمریکا بایستی از «مردم ایران» که علیه حکومت صحبت می‌کنند حمایت بکند. کاتن از اعضای نزدیک به گروهک تروریستی منافقین در کنگره محسوب می‌شود.

«تیلرسون»؛ حامی رسمی براندازی

ساعاتی بعد از بیانیه کاتن، «هیثر ناوئرت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای به حمایت صرف از برگزارکنندگان تجمعات غیرقانونی بسنده نکرد و رسماً اعلام کرد «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا از براندازی حکومت ایران حمایت می‌کند.

در این بیانیه، ضمن اعلام حمایت دولت ترامپ از «تظاهرات‌کنندگان» آمده است: «روز 14 ژوئن 2017، وزیر خارجه تیلرسون در برابر کنگره شهادت داد که از "آن دسته از عوامل داخلی ایران که بتوانند باعث انتقال مسالمت‌آمیز حکومت بشوند، حمایت می‌کند. همان‌طور که ما می‌دانیم، آن عوامل در داخل ایران حضور دارند". وزیر خارجه آمریکا امروز بار دیگر حمایت عمیق خود را از مردم ایران اعلام می‌کند».

«ترامپ»؛ طراح فرمان منع سفر ایرانیان به آمریکا

ترامپ تا کنون چندین بار در حمایت از اغتشاشات در ایران توئیت کرده و بیانیه صادر کرده و فرصت را برای اتهام‌پراکنی علیه ایران مهیا دیده است. دقایقی بعد از بیانیه وزارت خارجه، کاخ سفید هم در بیانیه‌ای مستقل تلاش کرد تجمعات اعتراضی در ایران را به سیاست‌های منطقه‌ای ایران نسبت بدهد.

 در آن بیانیه آمده است: «گزارش‌های متعددی درباره تظاهرات مسالمت‌آمیز شهروندان ایران که از فساد حکومت و هدر دادن سرمایه‌های ملت برای تأمین مالی تروریسم در خارج از این کشور به‌تنگ آمده‌اند، وجود دارد. حکومت ایران بایستی به حقوق مردم خود از جمله حقوق آنها برای ابراز عقایدشان احترام بگزارد. دنیا در حال نظاره است».

ساعتی بعد ترامپ، بیانیه کاخ سفید را توئیت کرد. او همچنین روز شنبه هم با بازنشر بخش‌هایی از سخنرانی توهین‌آمیز خود در سازمان ملل متحد درباره ایران حمایت خود را از اغتشاشات اعلام کرد. ترامپ در این سخنرانی می‌گوید: «کل دنیا می‌دانند که مردم خوب ایران خواستار تغییر هستند و غیر از قدرت نظامی عظیم ایالات متحده، آنچه سران ایران بیشترین هراس را از آن دارند، مردم این کشور است».

هیجان‌زدگی فعلی ترامپ برای حمایت از «مردم و شهروندان ایران» در حالی است که او چندی پیش، بعد از زلزله کرمانشاه به درخواست‌ها برای تسلیت به خانواده‌های قربانیان و حادثه‌دیدگان توجهی نشان نداد و از انتشار پیام در توئیتر در این باره خودداری کرد.

اقدامات ضدبشردوستانه ترامپ در آن حادثه به همین جا ختم نشد و  خزانه‌داری دولت او چندی بعد با انتشار بیانیه‌ای خواستار رعایت تحریم‌ها در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ایرانی شد. رسانه‌ها مدتی بعد گزارش دادند تفاسیر سخت‌گیرانه از این بیانیه باعث شده فیس‌بوک و برخی سایت‌های خیریه صدها هزار دلار کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده در خارج از ایران برای کمک به حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه را مسدود کنند. 

«شهروندان ایران» که ترامپ اکنون از آنها سخن می‌گوید همان کسانی هستند که او حدود سه ماه پیش آنها را «ملت تروریست» خطاب کرد.

 طرح این سؤال نیز خالی از نکته نیست که؛ آیا «تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌آمیز» که ترامپ مدعی حمایت از آنها است مشمول فرمان منع مهاجرت او که شهروندان ایران را از ورود به خاک آمریکا منع می‌کند هستند یا خیر؟

«رایان»؛ حامی افراطی تحریم‌ها علیه ایران

«پل رایان»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حامیان افراطی‌ طرح‌های تحریمی علیه ایران و از قانونگذاران صاحب‌نفوذ در کنگره که رهبری جریان‌های ایران‌هراسانه را به‌عهده دارند، حمایت از «معترضان غیرخشن در ایران» را مهم ارزیابی کرد.

او فرصت را برای حمله به سیاست‌های منطقه‌ای ایران و حمایت از گروه‌های مقاومت که به‌اذعان دولت‌های سوریه و عراق نقش بارزی در مبارزه داشته‌اند مهیا دید و گفت این تظاهرات‌ها نتیجه حمایت‌های ایران از «سازمان‌های تروریستی» است.

«رایان» از جمله مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) است و بعد از انعقاد این توافق، نقش مؤثری در ایجاد ابهام پیرامون این سرنوشت آن و محقق نشدن مزایای آن برای مردم ایران داشته است.

«تد کروز»، جنگ‌طلب و طرفدار براندازی

«تد کروز» نماینده مجلس سنا را که یکی از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود می‌توان یکی از فعال‌ترین کاربران توئیتر دانست که بعد از آغاز تجمعات در ایران اقدام به نشر و بازنشر دست‌کم 12 مطلب از جمله عکس و فیلم درباره تجمعات در ایران کرده است.

این سناتور جمهوری‌خواه در بیانیه‌ای «حمایت راسخ» خود را از «مردم ایران که شجاعانه به خیابان‌ها ریخته‌اند» اعلام کرده و از دولت ترامپ خواسته «هر کاری را که ممکن است برای حمایت از این تظاهرات‌کنندگان شجاع» انجام دهد.

کروز یکی از نمایندگان جنگ‌طلب کنگره است و در دوران رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود در صورت ورود به کاخ سفید، در نخستین روز توافق هسته‌ای ایران را پاره خواهد کرد. او علاوه بر تدوین چندین طرح متعدد برای تحریم مردم ایران، به تمامی طرح‌های تحریمی دیگر نمایندگان کنگره آمریکا علیه ایران رأی موافق داده است. وی در مقاطع مختلف حمایت‌های خود را از طرح‌های براندازانه علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است.

این سناتور آمریکایی علی‌رغم داشتن این سابقه عداوت با مردم ایران مدعی شده این حکومت تهران است که به تأمین نیازهای اولیه شهروندانش بی‌اعتنا است.

«جان مک‌کین»، حامی سرسخت منافقین

«جان مک‌کین»، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در بیانیه‌ای حکومت ایران را به ظلم علیه مردم خود متهم کرده و نوشته است: «آمریکا کنار تظاهرات‌کنندگان شجاعی که خواستار آزادی، صلح، و پایان فساد در ایران هستند می‌ایستد».

«مک‌کین» هم جزو سناتورهایی است که بارها در اجتماعات تروریست‌های منافقین شرکت کرده است. او هم از مخالفان سرسخت برنامه موشکی ایران و از حامیان تشدید تحریم‌ها علیه این کشور است. 

«هیلاری کلینتون»، چهره مرموز فتنه 88

وزیر خارجه اسبق آمریکا و نامزد شکست‌خورده انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور  که گروهک تروریستی منافقین توسط او از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا خارج شد دیگر فردی است که از اغتشاشات اخیر حمایت کرده است.

او همچنین یکی از چهره‌های مرموز آمریکا با نقش‌آفرینی فعال در اغتشاشات پس از دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال 1388 است. او در کتاب خاطراتش با عنوان «انتخاب‌های دشوار» اعتراف کرده که در زمان اغتشاشات سال 1388 طی مکاتبه‌ای با مسئولان توئیتر از آنها خواسته تعطیلی موقت این رسانه را به‌جهت نقشی که در ناآرامی‌های ایران دارد به تعویق بیندازند.

وزارت خارجه تحت امر کلینتون، همچنین طراح ده‌ها برنامه موسوم به «ترویج دموکراسی» برای ارتباط‌گیری با مخالفان داخلی ایران بود.

 

نظرات