مدیرکل مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف: فرهنگ

مدیرکل مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف:

جت‌الاسلام ولی‌الله عادلی؛ مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه درباره اجرای طرح «پیوند آسمانی» در سراسر کشور اظهار کرد: طرح «پیوندآسمانی» فردا (دوشنبه 22 مرداد) همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا (س) با هدف اجرای امینانه نیات واقفان و حمایت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان برای ششمین سال پیاپی در سراسر کشور اجرا می‌شود.

ثبت 625 موقوفه مرتبط با ازدواج در کشور

وی یکی از رویکردهای سازمان اوقاف را اجرای امینانه نیات واقفان براساس تاکیدات مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: 625 موقوفه با نیت ازدواج در 31 استان کشور به ثبت رسیده است که از عواید این موقوفات در طرح «پیوند آسمانی» استفاده خواهد شد.

مدیرکل مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف افزود: طرح «پیوندآسمانی» با اجرای مراسم باشکوه جشن ازدواج زوج های جوان با عنوان «پیوند آسمانی» در امامزادگان شاخص 31 استان و با حضور مردم، خیران، مسئولان و واقفان برگزار می‌شود و پس از آن جهیزیه‌هایی که تهیه شده با حفظ کرامت، تحویل بهره‌مندان خواهد شد.

بهره‌مندی 1295 زوج در سال گذشته از طرح «پیوند آسمانی»

عادلی با اشاره به اینکه سال گذشته یک هزار و 295 زوج از عواید طرح «پیوند آسمانی» بهره‌مند شدند، تصریح کرد: امسال هم پیش‌بینی می‌شود، بیش از یک هزار زوج جوان در زمره بهره‌مندان این طرح قرار گیرند.

وی با بیان اینکه 3 هزار و 113 زوج طی پنج سال گذشته از بهره‌مندان طرح «پیوند آسمانی» بوده‌اند، خاطرنشان کرد: در سال نخست اجرای این طرح 365 زوج در زمره بهره‌مندان قرار داشتند و براساس مقایسه‌ای که با بهره‌مندان سال گذشته می‌شود، افزایش ایجاد و ثبت وقفهایی با نیت ازدواج در سراسر را نشان می‌دهد.

مدیرکل مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به اینکه یکی از سیاست های سازمان اوقاف ترویج موقوفات با نیات جدید و ایجاد وقفهای مشارکتی است، تاکید کرد: همت بلند خیران و واقفان می‌تواند زمینه بهرمندی بیشتر زوجهای جوان از مواهب این طرح را فراهم کند.

نظرات