تهیه‌کننده برنامه سرسرا: سینما و تلویزیون

 تهیه‌کننده برنامه سرسرا:

امیر مسعود نراقی‌پور طراح و تهیه کننده برنامه تلویزیونی «سرسرا» درباره این برنامه که از شبکه پنج سیما پخش می شود، گفت: آنچه در میان مردم از سبک زندگی اسلامی ایرانی جا افتاده، صرفا نوع پوشش و حجاب است؛ اما شاید مردم ندانند که غذا خوردن نیز جزئی از سبک زندگی ماست. اگر همه‌ ما بر اساس آموزه‌های دین مبین اسلام در خصوص نحوه تغذیه رفتار کنیم، مبتلا به بسیاری از بیماری‌ها نخواهیم شد.

این طراح و تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی افزود: نکات بسیار مفیدی در روایات‌ و آموزه‌های دینی ما برای آداب پیش از غذا و پس از غذا وجود دارد که اصلا سخت یا دست و پا گیر نیست. صرفا باید به آن عادت کنیم تا راحت‌تر زندگی کنیم و از بیماری‌ها دور شویم.

تهیه کننده برنامه تلویزیونی سرسرا با بیان اینکه با رعایت دقیق آموزه‌های سبک زندگی اسلامی - ایرانی حتی می‌توان به کاهش هزینه‌های زندگی نیز اندیشید، اظهار کرد: اگر ما تغذیه صحیح، به موقع و با برنامه داشته باشیم، طبیعتاً هزینه‌های درمانی کمتری را به خانواده تحمیل می‌کنیم و با پرهیز از ریخت و پاش‌ها نیز صرفه جویی‌های خاصی خواهیم داشت.

وی در ادامه بیان کرد: شاید باور این نکته سخت باشد؛ اما رعایت شئون سبک زندگی اسلامی - ایرانی به ایجاد آرامش در جامعه و کاهش تنش‌ها نیز می‌انجامد. توصیه‌های فراوانی در حُسن خلق و رعایت حقوق دیگران در سبک زندگی و چگونگی برخورد با خانواده و افراد اجتماع در دین اسلام وجود دارد که با رعایت آن نکات رفتار‌های پُر تنش در جامعه مشاهده نخواهد شد.

نراقی پور درباره برنامه سرسرا گفت: مهم‌ترین مؤلفه برنامه سرسرا زبان خوش و صمیمانه آن است و سعی کردیم مخاطب مان احساس کند یک میهمان آشنا و صمیمی در خانه اش هستیم و چند دقیقه‌ای در روز می‌خواهیم با او تبادل فکر و نظر کنیم.

گفتنی است, برنامه نمایشی «سرسرا» کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما شامل قسمت‌های نمایشی، سرود، گفتگو، گزارش و زنگ انشاست که به کارگردانی حمید طالقانی و به تهیه کنندگی امیرمسعود نراقی پور در ۵۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تولید شده است.

ایمان صفا، مینا نوروزی فرد، مجید شهریاری، ژاله درستکار، سعید سالمی و... هنرمندان بخش‌های نمایشی این برنامه ترکیبی هستند. زهره وکیلی و فاطمه رضاپور اجرای این برنامه را برعهده دارند. این برنامه شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۱ صبح از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

نظرات